چگونه ریسک تورم در ترید را مدیریت کنیم؟

تورم می‌تواند سرمایه‌گذاری شما را چالش‌برانگیز کند البته اگر برای آن آماده نباشید. اما سرمایه‌گذاری هایی در دوره‌های افزایش تورم به خوبی انجام می‌شوند و می توانید از این تورم ها سود ببرید مثل کالاها، اوراق قرضه با شاخص تورم، اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه داری (TIPS) و کالاهای اساسی مصرف کننده، همه سرمایه گذاری هایی هستند که ارزش سرمایه را حفظ می کنند و در طول نوسانات اقتصادی بازده ایجاد می کنند.

شما همچنین می توانید در املاک و مستغلات، اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن و تعهدات بدهی وثیقه از طریق صندوق های قابل معامله در بورس سرمایه گذاری کنید، اما این سرمایه گذاری ها پرخطر هستند و ریسک تورم را بالا می برند و این موضوغ بر استراتژی معاملاتی شما نیز تاثیر می گذارد.

ریسک تورم چیست؟

تورم اندازه گیری تغییر قیمت کالاها و خدمات است که به صورت درصدی بیان می شود و نشان می دهد که قیمت ها نسبت به آخرین باری که اندازه گیری شده چقدر تغییر کرده اند. ممکن است ترویج تورم غیر منطقی به نظر برسد، اما نرخ ریسک تورم متوسط ​​برای یک اقتصاد خوب است زیرا باعث رشد، اعطای وام و استقراض می شود.

ریسک تورم چیست؟

فدرال رزرو ایالات متحده نرخ تورم متوسط ​​2% را در طول زمان هدف قرار داده است که بیشترین سازگاری را با دستور دوگانه خود در ترویج ثبات قیمت و حداکثر اشتغال دارد. چندین آژانس به طور خاص قیمت کالاها، خدمات و عوامل تاثیرگذار را برای اندازه گیری نرخ ریسک تورم انتخاب می کنند. ریسک تورم شاخص های متفاوتی دارد که شامل یک سری از موارد است، رایج ترین اندازه گیری های اقتصادی مورد استفاده برای سنجش تورم عبارتند از:

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) و شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی:

 • CPI میانگین وزنی مصرف کنندگان شهری را برای سبد کالاها و خدمات بازار استاندارد شده پرداخت می کند. این ماهانه توسط اداره آمار کار BLSگزارش می شود.
 • PPI میانگین موزون قیمت های محقق شده توسط تولیدکنندگان داخلی است. این شامل قیمت از اولین معامله تجاری برای بسیاری از محصولات و برخی از خدمات است و ماهانه توسط BLS گزارش می شود. شاخص قیمت PCE شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو است
 • PCE اندازه گیری گسترده تری نسبت به CPI است و بر اساس معیارهای مصرفی که برای استخراج تولید ناخالص داخلی استفاده می شود.

هر سه این شاخص ها یک قرائت «هسته ای» جایگزین را ارائه می دهند، به استثنای قیمت های بی ثبات تر غذا و انرژی. یکی دیگر از معیارهای تورم جایگزین، شاخص قیمت میانگین PCE از بانک فدرال رزرو دالاس است، که از هر طبقه بندی هزینه های محاسبه ماهانه با شدیدترین حرکت قیمت در هر جهت حذف می شود.

بررسی تاثیر ریسک تورم در بازارهای مالی

ریسک تورم به کاهش بالقوه قدرت خرید به دلیل افزایش مداوم سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات در یک اقتصاد اشاره دارد. این پدیده در طول زمان ارزش واقعی پول را کاهش می دهد و سرمایه گذاران را وادار می کند تا در برنامه ریزی مالی خود هوشیار و استراتژیک باشند.

سناریویی را تصور کنید که در آن اوراق قرضه ریسک تورم در معاملات از بازده سرمایه‌گذاری‌های فرد پیشی می‌گیرد. تأثیر واقعی زمانی آشکار می شود که پولی که به سختی به دست می آید پس انداز یا سرمایه گذاری شده نتواند با افزایش هزینه های زندگی همگام شود. این اختلاف می تواند ارزش پس انداز و سرمایه گذاری را از بین ببرد و منجر به کاهش ثروت کلی شود.

ای پلنت بروکرز | بروکر فارکس

بنابراین، سرمایه گذاران باید در هنگام تدوین استراتژی های مالی خود از ریسک تورم در معاملات آگاه باشند. حساب‌های پس‌انداز سنتی و سرمایه‌گذاری‌های کم بازده ممکن است امنیت ظاهری را ارائه دهند، اما اغلب در مواجهه با راهپیمایی بی‌امان ریسک تورم دچار تزلزل می‌شوند. برای مبارزه با این خطر، به افراد توصیه می‌شود که با گنجاندن دارایی‌هایی که از لحاظ تاریخی در برابر تورم مقاوم هستند، مانند املاک و مستغلات یا کالاها، پرتفوی خود را متنوع کنند.

این ریسک تورم در هنگام اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری بلندمدت ارتباط بیشتری دارد. علاوه بر این، ریسک تورم بالا، تهدید مهمتری برای یک کشور است و می تواند منجر به پریشانی اقتصادی نیز شود. این مورد ارزش پس انداز مردم را کاهش می دهد و ارزش پس انداز مردم نیز دچار اختلال می شود. کشوری با ریسک تورم بالا نیز در برابر کشورهای رقیب خود کمتر رقابتی می شود و به این ترتیب، این ریسک باید به خوبی مدیریت شود و معمولاً توسط بانک مرکزی هر کشور مراقبت می شود.

از این رو درک این ریسک برای هر سرمایه گذار زیرک بسیار مهم است. با تصدیق تأثیر بالقوه آن و اتخاذ یک رویکرد سرمایه گذاری متنوع، افراد می توانند با احساس انعطاف پذیری بیشتری در چشم انداز مالی حرکت کنند و اطمینان حاصل کنند که ثروت آنها در برابر اثرات فرسایشی تورم محافظت می شود.

تاثیر ریسک تورم روی سرمایه گذاری و پس انداز 

تورم متوسط ​​برای اقتصاد خوب است. با یک تورم متوسط، دستمزدها تمایل به افزایش دارند، و اگرچه قیمت محصولات نیز افزایش می‌یابد، این دو در کنار هم حرکت می‌کنند و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند به خرید ادامه دهند. تورم متوسط ​​همچنین امکان افزایش دستمزدهای پایدار و مناسب را فراهم می کند، به این معنی که مصرف کنندگان پول بیشتری برای سرمایه گذاری و هزینه دارند.

تاثیر ریسک تورم در عملکرد سرمایه گذاران

تورم بالا برای شما بد است زیرا می تواند منجر به یک محیط اقتصادی ناپایدار و وحشی شود که در آن هزینه محصولات از حقوق شما بیشتر است. تورم پایین به این معنی است که اقتصاد در حال رکود است و چک‌های حقوق ممکن است کاهش پیدا کند و خرج کردن را برای شما سخت‌تر کند. مانند همه چیز، اعتدال کلیدی است.

مزایا و معایب ریسک تورم

هر نوع سرمایه گذاری یا پوششی دارای مزایا و معایبی است. مزیت اصلی سرمایه گذاری در زمان ریسک تورم، حفظ ارزش پرتفوی شما است. دلیل دوم این است که شما می خواهید سود پول خود را حتی اگر با سرعت کم باشد حفظ کنید. پذیرش تورم به‌عنوان شرط ضروری اقتصاد در حال رشد و در نتیجه سرمایه‌گذاری سود می‌تواند باعث شود که دارایی‌های خود را متنوع کنید تا زمانی که یک نوع دارایی ارزش خود را از دست می‌دهد و دیگری آن را به دست می‌آورد.

توزیع ریسک تورم در هلدینگ‌های مختلف، روشی قدیمی برای ساخت پرتفوی است که برای استراتژی‌های مبارزه با تورم به همان اندازه که برای استراتژی‌های رشد دارایی کاربرد دارد، فایده دارد.

مزایای ریسک تورم شامل حفظ کردن ارزش پول شما، دارایی های متنوع برای سرمایه گذاری، حفظ ارزش سرمایه شما است و معایب این ریسک شامل افزایش قرار گیری در معرض خطر ضرر است همچنین جلوگیری از سود در زمان های طولانی و وقتی تنوع سرمایه گذاری می‌دهید، ممکن است در برخی از کلاس‌ها، پورتفولیوی شما دچار مشکل شود.

مزایای ریسک تورم در ترید یا بازار معمولی به شرح زیر است:

 • رشد اقتصادی: تورم متوسط ​​نشانه رشد اقتصادی است و تورم متوسط ​​و پایدار می تواند این رشد را طولانی تر کند. این به این دلیل است که قیمت‌ها و دستمزدها به طور طبیعی پشت سر هم افزایش می‌یابند و به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که به استقراض و خرید ادامه دهند و در عین حال به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا پول بیشتری کسب کنند.
 • تعدیل محصول: کسب و کارها می توانند زمانی که تقاضا بیشتر است، قیمت محصولات خود را به طور موثرتری تعیین کنند. فروش بهتر به معنای مشاغل بهتر و فراوان برای مصرف کنندگان است. این به یک چرخه مثبت تبدیل می شود و به این معنی است که شما تمایل دارید برای محصولاتی که می خواهید معامله بهتری دریافت کنید.

معایب این ریسک نیز شامل موارد زیر است:

 • پایدار نیست: تورم بالاتر، اگرچه ممکن است برای لحظه ای بازار پررونقی ایجاد کند اما لزوما پایدار نیست. این به این دلیل است که منجر به چرخه های رونق و رکود غیرقابل پیش بینی می شود. اقتصاد برای مدتی به خوبی پیش می رود، اما پس از آن قیمت ها یا دستمزدها به دیوار برخورد می کند و همه چیز به سرعت غیرقابل تحمل می شود.
 • غیر رقابتی: اگر تورم بالا باشد، به این معنی است که قیمت تمام شده محصولات بیشتر می شود. این می تواند یک کشور را با کشورهای دیگر در سراسر جهان بسیار غیررقابتی کند. محصولات ممکن است در سرتاسر جهان با قیمت X بفروشند، اما به دلیل تورم، یک کشور فقط می تواند آن محصول را به قیمت X*2 بفروشد.

راه های کاهش ریسک تورم در معاملات

اکنون اجازه دهید چند روش را که از طریق آن می توان اوراق قرضه ریسک تورم را کاهش داد، مورد بحث قرار دهیم که شامل موارد زیر است:

 1. سرمایه گذاری ها را در طبقات مختلف دارایی، مانند سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات و کالاها پخش کنید. تنوع به حداقل رساندن تاثیر تورم بر هر دارایی کمک می کند.
 2. اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه داری به طور خاص برای محافظت در برابر تورم طراحی شده است. این اوراق ارزش اصلی خود را بر اساس تغییرات در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تنظیم می کنند.
 3. بخشی از پرتفوی را به دارایی های واقعی مانند املاک و کالاها اختصاص دهید، که در طول تاریخ در برابر تورم مقاومت نشان داده اند. این دارایی های مشهود تمایل به حفظ یا افزایش ارزش با افزایش قیمت دارند.
 4. استراتژی سرمایه گذاری خود را به طور منظم در پاسخ به شرایط اقتصادی و روند تورم بررسی و ارزیابی کنید تا ریسک تورم در ترید را کاهش دهید و از آموزش های فارکس نیز حتما استفاده کنید. فعال بودن در تنظیم سبد خود می تواند به کاهش خطرات احتمالی کمک کند.
 5. شرکت‌هایی که سابقه سود سهام پایدار در بازارهای مالی دارند، می‌توانند به عنوان محافظ در برابر تورم عمل کنند و منبع درآمدی را فراهم کنند که ممکن است با افزایش هزینه‌های زندگی همگام شود.
 6. از کارشناسان مالی یا مشاورانی که می‌توانند بینش‌ها و استراتژی‌های متناسب با شرایط اقتصادی فعلی را ارائه دهند، راهنمایی بجویید تا از پیچیدگی‌های ریسک تورم عبور کنید.

راه های کاهش ریسک تورم در معاملات

جمع بندی

تورم قدرت خرید پس‌اندازهای نقدی را در طول زمان کاهش می‌دهد و می‌تواند بازده سرمایه‌گذاری ثابت را از بین ببرد، بنابراین نگهداری برخی از دارایی‌ها مانند سهام که ممکن است با تورم افزایش یابد، مهم است. ریسک تورم معمولاً با استفاده از شاخص‌های مختلف اقتصادی و معیارهای آماری اندازه‌گیری می‌شود. روش های متداول شامل تجزیه و تحلیل نرخ تورم، شاخص های قیمت مصرف کننده (CPI)، شاخص های قیمت تولید کننده (PPI) و انتظارات تورمی حاصل از نظرسنجی ها یا داده های بازارهای مالی است. این اقدامات بینش هایی را در مورد نرخ افزایش قیمت ها ارائه می دهد و به ارزیابی تأثیر بالقوه تورم بر سرمایه گذاری ها و قدرت خرید کمک می کند.

در سال 1965، قیمت یک دلار بسیار فراتر رفت، زیرا میانگین قیمت فروش یک خانه در ایالات متحده تنها 20200 دلار بود و شهریه یک سال کارشناسی در دانشگاه پنسیلوانیا تنها 1570 دلار بود. با گذشت سال ها، دستمزدها و قیمت ها افزایش یافته اند تا کل سطح قیمت را بالا ببرند، بنابراین ارزش یک دلار کاهش یافته است این تعریف تورم در عمل است.

Post a comment

Your email address will not be published.