کریپتو فاست

شاید از جذاب ترین موضوعاتی که می تواند در بازار ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد و توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند، دریافت رمز ارز رایگان است. این رمز ارزها در پروژه های مختلف کریپتوکارنسی توزیع می شوند و شما می توانید با انجام وظایفی ساده یا یک کلیک، آنها را دریافت کنید. فاست های کریپتو اغلب در پلتفرم هایی مانند اپلیکیشن یا سایت ها به وجود می آیند که امکان دریافت ارز دیجیتال رایگان را به عنوان پاداش فراهم کرده اند.

در این مقاله به انواع روش های دریافت ارزدیجیتال رایگان از روش فاست کریپتو می پردازیم. با دریافت ارزدیجتال، شما امکان تبدیل این درآمدها را به دلار خواهید داشت و می توانید برای خود درآمد دلاری ایجاد کنید.

کریپتو فاست چیست؟

اگر تا به حال بازی آنلاین بازی کرده باشید، احتمالاً با مفهومی که در پس کریپتو فاست قرار دارد برخورد کرده اید. به عنوان مثال، هنگامی که انرژی، جان، یا سایر منابع درون یک بازی آنلاین تمام می شود، اغلب این امکان را دارید که با تماشای یک تبلیغ یا ویدیو پاداش کسب کنید. کریپتو فاست تقریباً از همین مکانیسم پیروی می کنند.

کریپتو فاست برای اولین بار در سال 2010 و برای ارز دیجیتال بیت کوین ایجاد شد. Gavin Andresen که توسعه دهنده بیت کوین بود یک وب سایت رمزنگاری ایجاد کرد که در آن افراد می توانستند با حل یک کپچای ساده (تست احراز هویت) هر روز 5 بیت کوین کسب کنند. بله، 5 بیت کوین کامل، نه ساتوشی. البته بیت کوین در آن سال فقط 20 تا 30 سنت ارزش داشت. اگر در آن زمان فاست بیت‌کوین‌ را از وب‌سایت آندرسن جمع‌آوری می‌کردید و برای چند سال نگه می‌داشتید، ممکن بود امروز جزو ثروتمندان و هولدرهای بیت کوین باشید.

کریپتو فاست چیست؟

هدف از ایجاد اولین Faucet بیت کوین این بود که آندرسن می‌خواست بیت‌کوین را تبلیغ کند و نرخ پذیرش آن را افزایش دهد. اندرسن فکر می کرد که اگر مردم بتوانند مشتی سکه برای آزمایش دریافت کنند، پذیرش بیت کوین افزایش خواهد یافت.

با اتخاذ سیاست های گوناگون و خلاقانه، پذیرش بیت کوین بسیار سریع اتفاق افتاد و آندرسن مجبور شد وب سایت فاست بیت کوین را در سال 2012 تعطیل کند. قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا اواسط سال 2011 به 30 دلار رسیده بود و به همین دلیل ادامه دادن فاست بیت کوین ناممکن شده بود .

به طور کلی فاست‌های کریپتوکارنسی یک وب‌سایت یا برنامه‌ای است که برای انجام کارهای ساده به شما رمز ارز رایگان پاداش می‌دهد. فعالیت برای دریافت ارز دیجیتال رایگان در این برنامه یا سایت ها می تواند شامل تماشای یک آگهی، شرکت در نظرسنجی یا یک بازی باشد. قابل ذکر است که در برخی از فاست ها، فقط باید با تکمیل کپچا ثابت کنید که یک انسان هستید تا پاداش خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با بازار ارز دیجیتال

بررسی عملکرد کریپتو فاست و استفاده از آن

عملکرد فاست رمز ارزها به طور اساسی صرفا بر روی انجام وظایف ساده تمرکز دارد، به طوری که شما باید وقت خود را صرف انجام وظایف مشخص شده کنید تا در ازای آن پاداش دریافت کنید. با این حال، مهم است توجه داشته باشید که در کریپتو فاست‌ها، پاداش‌های بزرگی از نظر مقدار حجم ارز دیجیتال دریافت نخواهید کرد.

به عنوان مثال برخی از فاست‌های بیت کوین پاداش‌ها را به واحدهایی به نام «ساتوشی» ارائه می‌دهند (هر ۱۰۰ میلیون ساتوشی برابر یک بیت کوین است).

هدف اصلی یک پروژه فاست ارز دیجیتال، افزایش آگاهی مردم در مورد ارزهای رمزپایه جدید است. امروزه بسیاری از این پروژه‌ها تبدیل به یک پلتفرم برای کسب کریپتوکارنسی رایگان شده‌اند.

انواع faucet

فاست های کریپتو کارنسی بر اساس ارزهای توزیع شده دسته‌بندی می‌شوند. اگرچه پروژه بیت‌کوین  از محبوب‌ترین گزینه‌ها در این بین است، اما شما می‌توانید پروژه‌های فاست برای رمز ارزهای لایت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال (الت‌کوین‌ها) را پیدا کرده و دریافت کنید.

نکته قابل توجه اینجاست که فرآیند کسب مقدار زیاد رمز ارز از طریق فاست ارزهای دیجیتال بسیار طولانی است. بهتر است برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال، آنها را از طریق جستجوی ایردراپ‌ها دنبال کنید. در ادامه بیشتر با انواع مختلف کریپتو فاست آشنا می شویم.

فاست دوج کوین

برای دریافت دوج کوین رایگان باید به وبسایت‌های فاست دوج کوین مراجعه کرده و پاداش خود را دریافت کنید. همان‌طور که در بالا اشاره شد، سایت‌های فاست مقدار زیادی از ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار نمی دهد، اما افزایش تنوع در استفاده از پروژه های مختلف می‌تواند به افزایش شانس موفقیت شما ختم شود.

فاست های مبتنی بر انجام وظیفه

فاست ‌های مبتنی بر انجام وظایف همان‌طوری که از نام آن‌ها مشخص است عمل می‌کنند؛ یعنی کاربران وظایف ساده‌ای را مانند تماشای ویدئو، تکمیل نظرسنجی‌ انجام می‌دهند و در قبال فعالیت انجام شده مقداری ارز دیجیتال دریافت می کنند.

انواع faucet

فاست‌های بازی‌های کریپتویی

بازی کردن و دریافت پول یکی از خواستنی ترین کارها برای گیمرها است. اگر شما هم به انجام بازی‌های ویدئویی علاقه مند هستید، می‌توانید در این دسته از فاست ‌ها شرکت کنید، در زمینه‌های مشخص شده بازی کنید و وظایف را انجام دهید و سپس ارز دیجیتال خود را دریافت کنید.

فاست های مبتنی بر تبلیغات

تماشای برخی از تبلیغات یک راه عالی و آسان برای کاربران است تا ارز دیجیتال رایگان دریافت کنند. در این پروژه ها مشاهده تبلیغات توسط کاربران، منجر به افزایش درآمد شرکت‌ها خواهد شد و بخشی از این درآمدها به عنوان پاداش در پروژه‌های فاست به مشارکت کنندگان عرضه می‌شود.

فاست‌های مبتنی بر استیکینگ (قفل کردن دارایی های خود)

از دیگر فرصت‌های موجود در زمینه فاست کریپتوکارنسی، مشارکت در پروژه های مبتنی بر استیکینگ رمز ارز است. در این پروژه ها کاربران با نگهداری یک ارز دیجیتال خاص در پلتفرم خود پاداش دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: هولد کردن در ارزدیجیتال به چه صورت است؟

چگونه از کریپتو فاست کسب درآمد کنیم؟

برای کسب پاداش از کریپتو فاست، ابتدا باید تبدیل به یک کاربر ثبت نام شده شوید. برای ثبت نام باید برخی اطلاعات اولیه مانند نام، ایمیل و آدرس کیف پول خود را ارائه دهید. شما همچنین برای دریافت جوایز خود به یک کیف پول خرد نیاز خواهید داشت، اگرچه اکثر فاست های کریپتو پس از ثبت نام به صورت خودکار یک کیف پول خرد برای شما ایجاد می کنند. به طور کلی، یک کیف پول میکرو درست مانند یک کیف پول رمزنگاری معمولی است، اما برای مدیریت مقادیر بسیار کمی از ارزهای دیجیتال کاربرد دارد.

پس از ثبت نام ، می توانید کارهای مربوط به کریپتو را تکمیل کنید. علاوه بر این، فاست های کریپتو معمولاً قوانین و قفل های زمانی خاص خود را در مورد وظایف تعیین می کنند. به عنوان مثال، ممکن است فقط یک بار در هر ساعت یا هر روز مجاز به درخواست پاداش و فعالیت باشید. هنگامی که وظایف را کامل کردید، پاداش های شما به صورت خودکار به کیف پول میکرو شما اضافه خواهند شد. شما می‌توانید این فاست ها را در وب‌سایت‌های مختلفی مانند Cointiply، Firefaucet و Freebitcoin مشاهده کنید.

ای پلنت بروکرز | بروکر فارکس

بررسی امنیت فاست ارزهای دیجیتال

اکنون که متوجه شدیم کریپتو فاست چیست و چگونه کار می‌کند، بهتر است توضیح دهیم که این پروژه ها چگونه می‌توانند برای شما مفید باشند.

کسب درآمد کریپتو با حداقل تلاش

فاست های کریپتو یک راه عالی برای به دست آوردن ارز دیجیتال بدون صرف هزینه هستند. علاوه بر این، آنها اغلب به تلاش کمتری نسبت به استراتژی هایی مانند airdrops نیاز دارند. بعلاوه، airdrops اغلب محدود به کاربرانی است که تمام کادرهای موجود در فهرست معیارها را علامت می‌زنند تا جوایز بسیار بیشتری دریافت کنند.

فاست های کریپتو به هیچ دانش فنی نیاز ندارند، که این موضوع آنها را برای مبتدیان بسیار جذاب می کند. آنها برای همه قابل دسترسی هستند، تنها چیزی که برای کسب رمز ارز رایگان نیاز دارید کمی زمان و حداقل تلاش است.

خطرات استفاده از شیر کریپتو

در حالی که فاست های کریپتو معمولاً توسط افرادی با نیت خوب ساخته می‌شوند، اما همچنان خطراتی در آنها وجود دارد. این خطرات معمولا شامل جمع آوری داده یا کلاهبرداری های احتمالی است. در ادامه به خطرات احتمالی استفاده از این پروژه ها می پردازیم.

کلاهبرداری های احتمالی

بسیاری از پلتفرم‌های مشروع فاست کریپتو وجود دارند که به شما کمک می‌کنند ارزهای دیجیتالی مانند موارد ذکر شده در بالا را کسب کنید. اما هکرها و کلاهبرداران به راحتی می توانند از جذابیت رمزنگاری رایگان برای به دام انداختن قربانیان ناآگاه استفاده کنند. از فاست های رمزنگاری مخرب می توان برای مجموعه ای از اهداف شرور استفاده کرد.

برای مثال، برخی ممکن است به دنبال آلوده کردن دستگاه شما با بدافزار باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تلاش‌های فیشینگ برای سرقت اطلاعات کاربری شما را داشته باشند. از طرف دیگر، اگر یک فاست کریپتو مبتنی بر اتریوم است که توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می شود، ممکن است فریب بخورید تا یک تأییدیه قرارداد هوشمند مخرب را امضا کنید.

بنابراین، مهم است که قبل از اتصال کیف پول خود، درباره پلتفرم کریپتو فاست به درستی تحقیق کنید. اگر از یک ایمیل ناخواسته در مورد این پلت فرم ها دریافت کردید، ممکن است از طرف یک کلاهبردار باشد.

بررسی امنیت فاست های ارزدیجیتال

اگر پلتفرم جوایز غیرمعمول بالایی ارائه می‌دهد، احتمالاً از پروژه های کلاهبرداری است. مراقب باشید که از کدام فاست های کریپتو استفاده می کنید و همچنین در نظر داشته باشید که از کیف پولی متفاوت از کیف پول رمزنگاری اصلی خود استفاده کنید تا هنگام برداشت پاداش ایمن تر باشید.

گاهی اوقات ممکن است فاست های کریپتو هر داده ای را که در اختیار آنها قرار می دهید بفروشند. این داده ها می توانند شامل مواردی مانند آدرس ایمیل و کیف پول شما یا حتی اطلاعات دستگاه شما باشند.

شایان ذکر است که این پروژه های کریپتو جوایز بسیار کمی را توزیع می کنند. به عنوان مثال، انجام یک فعالیت ممکن است فقط یک ساتوشی برای شما به ارمغان بیاورد که برابر با یک صد میلیونیم بیت کوین است.

بنابراین فاست های کریپتو پول زیادی برای شما به همراه نخواهند داشت. علاوه بر این موضوعات، ممکن است پس از مدتی وظایف را یکنواخت و خسته کننده بیابید. به هر حال چند تبلیغ را می توانید با کمال میل تماشا کنید؟

بیشتر بخوانید: بیمه ارزدیجیتال چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟

سخن پایانی

کریپتو فاست ها امروزه در مقایسه با روزهای اولیه توزیع رایگان بیت کوین، از تنوع بیشتری برخوردار هستند. برای فعالیت در این پروژه ها لازم است ابتدا تحقیقات مناسبی درمورد میزان امنیت آنها انجام دهید. مراقب جوایز و وعده های نامعقول و بزرگ باشید تا در نهایت بتوانید از این قطرات کوچک کریپتو کارنسی بهره مند شوید.

Post a comment

Your email address will not be published.