معرفی آلت کوین+ بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری

آلت کوین ها به طور کلی به عنوان تمام ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین (BTC) تعریف می شوند. برخی افراد عقیده دارند آلت کوین ها همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین و  (ETH) هستند، زیرا بیشتر ارزهای دیجیتال از این دو فورک(بروز رسانی و ارتقا) شده اند. برخی آلت کوین ها از مکانیسم های اجماع متفاوتی برای اعتبارسنجی تراکنش ها، باز کردن بلوک های جدید یا تلاش برای متمایز کردن خود از بیت کوین و اتریوم با ارائه قابلیت ها یا اهداف جدید یا اضافی استفاده می کنند.

اکثر آلت کوین ها توسط توسعه دهندگانی با دیدگاه های  متفاوت برای توکن ها یا ارزهای دیجیتال خود طراحی و منتشر می شوند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درباره آلت کوین ها بیشتر بدانید.

آلت کوین چیست؟

آلت کوین ترکیبی از دو کلمه جایگزین و سکه است. این ارز دیجیتال به طور کلی شامل تمام توکن هایی می شود که بیت کوین نیستند. آلت کوین ها متعلق به بلاک چین هایی هستند که به صراحت برای آن ها طراحی شده اند. بسیاری از آن ها جزو فورک‌ها هستند (تقسیم یک بلاک چین که با زنجیره اصلی سازگار نیست) این کوین ها معمولاً بیش از یک دلیل برای به وجود آمدن دارند.

آلت کوین ها در بلاک چین های مشخصی وجود دارند مانند اتر که در اتریوم به عنوان هزینه تراکنش معاملات استفاده می شود. بعضی از توسعه دهندگان، فورک های بیت کوین را ایجاد کرده و از آن به عنوان روشی برای پرداخت مانند بیت کوین کش استفاده می کنند.

هدف اصلی آلت کوین این است که محدودیت های ارز دیجیتال و بلاک چین را کاهش دهد و آن را بهبود دهد. اولین آلت کوین لایت کوین نام داشت که از بلاک چین بیت کوین در سال 2011 فورک شد. لایت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می کند که Scrypt  نامیده می شود که انرژی کمتری دارد و سریع تر از بیت کوین است.

اتر یک altcoin دیگر است. با این حال، از بیت کوین جدا نشده است این آلت کوین توسط Vitalik Buterin، دکتر Gavin Wood در بلاک چین طراحی شده است.اتر برای پرداخت به مشارکت‌کنندگان شبکه برای اعتبارسنجی تراکنش استفاده می‌شود.

اولین آلت کوین Namecoin بود که بر اساس کدهای بیت کوین در آوریل 2011 توسعه یافت. از مارس 2021، حدود 9000 ارز دیجیتال در گردش موجود است. بر اساس گزارش CoinMarketCap، آلت کوین 40 درصد از بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

آلت کوین چیست؟

انواع آلت کوین

آلت کوین ها انواع مختلفی دارند که شامل موراد زیر است:

  • Payment Token یا رمز پرداخت

همانطور که از نام آن پیداست، توکن های پرداخت برای استفاده به عنوان ارز، برای تبادل ارزش بین طرفین طراحی شده اند. بیت کوین نمونه شناخته شده توکن پرداخت است.

  • Stablecoins یا استیبل کوین ها

استیبل کوین‌ها یک نوع ارز دیجیتال هستند که به یک ارز معمولی مرتبط می‌شوند تا ارزش ثابتی داشته باشند و از زمان عرضه آن با نوساناتی مشخص شده اند. هدف اصلی استیبل کوین ها کاهش نوسانات قیمت و ایجاد یک پایداری نسبی برای ارزش دادن به سبد معاملاتی شما مانند ارزهای فیات، فلزات گران بها و ارزهای دیجیتال و غیره است. یکی از ویژگی‌های مهم استیبل کوین‌ها این است که ارزش آن‌ها به صورت مستقیم به ارزهای ملی مرتبط شده است. این امر موجب اعتماد بیشتر را برای استفاده از این ارزها در معاملات را فراهم می‌کند.

در مارس 2021 غول پردازش پرداخت یا همان visa Inc اعلام کرد که با برنامه‌ریزی برای ارائه راه‌حل‌های تسویه بیشتر، شروع به تسویه برخی از تراکنش‌ها در شبکه خود در USDC از طریق بلاک چین اتریوم خواهد کرد، به این صورت استیبل کوین های قابل توجه شامل تتر، USD Coin، MakerDAO شد.

  • توکن های امنیتی

توکن های امنیتی به دارایی های توکن شده می گویند که در بازارهای سهام و پلتفرم های معاملاتی عرضه می شوند. مفهوم توکن سازی یعنی انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن که سپس در اختیار سرمایه گذاران و معامله گران قرار می گیرد. هر دارایی را می توان نشانه گذاری کرد، مانند املاک و مستغلات یا سهام، برای این کار دارایی باید ایمن و نگهداری شود. در غیر این صورت، توکن ها بی ارزش هستند زیرا چیزی را نشان نمی دهند.

  • توکن های کاربردی

توکن های Utility برای ارائه خدمات در شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال، از توکن کاربردی برای خرید خدمات، پرداخت هزینه های شبکه یا بازخرید پاداش استفاده می شود. مورد دیگری از توکن های کاربردی Filecoin است که برای خرید فضای ذخیره سازی در پلتفرم و ایمن سازی اطلاعات افراد استفاده می شود. توکن کاربردی دیگر اتر است که در بلاک چین اتریوم وجود دارد و برای کارمز تراکنش استفاده می شود.

استیبل کوین USTerra از توکن‌های ابزار استفاده می‌کند تا با ضرب کردن و سوزاندن دو توکن ابزار کمکی برای ایجاد فشار نزولی یا صعودی بر قیمت خود را حفظ کند. توکن های Utility را می توان در صرافی ها خریداری کرد و نگهداری کرد، اما قرار است از آنها در شبکه بلاک چین برای حفظ عملکرد استفاده شود.

  • Meme Coins

همانطور که از نام آنها پیداست، میم کوین ها از یک شوخی یا برداشتی احمقانه از سایر ارزهای رمزپایه معروف الهام گرفته اند. آن ها معمولاً به سرعت محبوبیت پیدا می کنند و اغلب به صورت آنلاین توسط اینفلوئنسرهای برجسته یا سرمایه گذارانی که تلاش می کنند از دستاوردهای کوتاه مدت سوء استفاده کنند، تبلیغ می شوند

  • توکن های حکومتی

توکن‌های حکومتی یا Government Tokens  به دارایی‌های دیجیتالی گفته می‌شود که توسط دولت صادر می‌شود. این دارایی‌ها معمولاً بر پایه فناوری بلاک چین ایجاد شده و برخلاف بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال، تحت کنترل دولت قرار دارند. استفاده از توکن‌ های حکومتی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. این توکن‌ها می‌توانند به عنوان وسیله‌ای برای بهبود ارتباطات میان دولت و شهروندان استفاده شوند.

در آخر این توکن ها ممکن است به عنوان ابزاری برای توسعه اقتصاد دیجیتال یک کشور مورد استفاده قرار بگیرند همچنین این توکن‌ها می‌توانند باعث جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های اقتصادی جدید شوند.

آلت سیزن چیست؟

آلت سیزن چیست؟

Altseason یک قسمت از راندمان و چرخه ارزهای دیجیتال در کریپتو کارنسی است. آلت سیزن یک دوره زمانی است که رمز ارزها کنار دلار و بیت کوین صعود یا نزول می کنند. در یک دوره کوتاه (معمولاً چند هفته یا چند ماه)، قیمت آلت کوین ها (همه سکه ها به جز بیت کوین) با انتقال پول خود از بیت کوین به سایر ارزهای دیجیتال به شدت افزایش می یابد.

هنگامی که قیمت‌ها در کریپتو کارنسی شروع به افزایش می‌کنند، سرمایه‌گذاری FOMO شروع می‌شود و باعث ایجاد یک اثر گلوله برفی می‌شود که قیمت آلت‌کوین‌ها را حتی برای مدت کوتاهی افزایش دهد ( اغلب بیش از حد ارزش‌گذاری شده) می‌برد. بسیاری از سرمایه گذاران اگر بتوانند آلت کوین های خود را قبل از پایان Altseason بفروشند و قیمت ها به اول بازگردد، می توانند بیشتر سود سال خود را در طول Altseason به دست آورند.

اغلب، پس از اینکه بیت کوین یک حرکت تصاعدی قیمت را تجربه کرد، برای مدتی تثبیت می شود و به سمتی حرکت می کند، این امر باعث می شود که سرمایه گذاران به دنبال مکان های سود آورتر برای قرار دادن پول خود باشند. آنها معمولاً بیت کوین خود را با اتریوم و سایر آلت کوین های امیدوارکننده معامله می کنند، که مقدار کل سهم بازار ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده به بیت کوین را کم می کند و باعث ایجاد آلت سیزن می شود.

 

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری

بهترین altcoin برای سرمایه گذاری به وضعیت مالی، اهداف، تحمل ریسک و شرایط بازار بستگی دارد. بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است اما 4 مورد از بهترین آلت کوین ها شامل موارد زیر است:

  1. اتریوم (Ethereum)

اتریوم یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال است که در بازارهای مالی وجود دارد. اتریوم از تکنولوژی بلاک ‌چین استفاده می‌کند تا قراردادهای هوشمند را اجرا کند. اتریوم همچنین از توکن‌های خود به نام اتر استفاده می‌کند که برای پرداخت هزینه‌های شبکه و انجام معاملات استفاده می‌شود. اتریوم امکانات فراوانی برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های نوآورانه و پیچیده را بسازند.

  1. لایت کوین (Litecoin)

لایت‌کوین یک ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) است. این ارز دیجیتال به عنوان یک ارز الکترونیکی برای انتقال پول و انجام تراکنش‌های مالی بین افراد بدون نیاز به واسطه‌های مالی استفاده می‌شود. لایت‌کوین نیز از تکنولوژی بلاک‌ چین استفاده می‌کند و امکان انجام تراکنش‌های سریع‌تر و با کارمزدهای کمتر نسبت به برخی ارزهای دیجیتال دیگر را فراهم می‌کند.

  1. ریپل (Ripple)

ریپل یک ارز دیجیتال است که بر اساس فناوری بلاک‌چین ایجاد شده است. این ارز دیجیتال برای انتقال پول و دارایی‌ها بین افراد و نیز بانک‌ها به کار می‌رود. ریپل به عنوان یک سیستم تبادل پول بین المللی، امکان انتقال سریع و ارزان پول را بین کشورها فراهم می‌کند. این سیستم بر اساس توکن XRP عمل می‌کند که از آن برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

  1. تتر (Tether)

توکن‌های تتر رایج‌ترین استیبل‌کوین‌ها هستند که پیشگام این مفهوم در فضای توکن دیجیتال هستند. توکن‌های تتر که سیستم مالی متعارف را مختل می‌کند و پیشگامی در استفاده دیجیتالی از ارزهای سنتی است، از سرمایه‌گذاری‌ها و نوآوری‌های رو به رشد در فضای بلاک چین پشتیبانی و قدرت می‌دهد. توکن‌های تتر به‌عنوان یک توکن دیجیتال ساخته شده بر روی چندین بلاک چین وجود دارند.

بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری

جمع بندی

آلت کوین ها هر ارز دیجیتالی هستند که بیت کوین یا اتریوم نیستند. هزاران آلت کوین در بازار وجود دارد، بنابراین تشخیص اینکه کدام یک ممکن است قانونی باشد و کدام غیر قانونی، دشوار است. بهتر است تمام اسناد پشت ارز دیجیتال را بخوانید. اگر هدفی برای بلاک چین و توکن وجود دارد، ممکن است ارزش تماشای آن را داشته باشد اگر نه، سکه ها یا سرمایه گذاری های دیگر را در نظر بگیرید.

4 مورد از برترین آلت کوین ها تتر، اتریوم، ریپل، لایت کوین است که هر کدام از آن ها برای سرمایه گذاری متناسب با سلیقه شما مناسب است. آلت کوین ها بر روی کاستی های بیت کوین بهبود یافتند همچنین آلت کوین ها مانند استیبل کوین ثبات قیمت را ارائه می دهند و به عنوان واسطه ای برای تراکنش های روزانه استفاده می شوند.

سرمایه گذارانی که نمی خواهند در بیت کوین سرمایه گذاری کنند، می توانند آلت کوین های موجود را انتخاب کنند، سرمایه‌گذاری بر اساس اطلاعات یا شایعات نیمه کاره چیزی است که باید از آن اجتناب کنید. ضروری است که محتاط باشیم و از تله‌های سرمایه‌گذاری که در تبلیغات تبلیغاتی ایجاد می‌شود، جلوگیری کنیم. با وجود تلاش‌های متعدد، هنوز هیچ مقررات استاندارد و معیارهای سرمایه‌گذاری برای حاکمیت بر بازار آلت‌کوین وجود ندارد که آن را به شدت نوسان می‌کند.

سرمایه‌گذارانی که در این سکه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، اغلب در برابر ریسک‌های بزرگ تجارت در بازارهای غیرقابل تنظیم شرط می‌بندند. از این رو، باید استرس و خطرات مرتبط با سرمایه گذاری آلت کوین را که ناشی از نوسانات قیمتی است، کنترل کرد.

Post a comment

Your email address will not be published.