هولد کردن در ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی اولیه با بازار کریپتوکارنسی

هولد کردن در لغت به معنای دست نگه داشتن است. استراتژی هولد کردن در ارز دیجیتال شامل نگه داشتن دارایی‌های قدرتمند در زمان نوسانات مختلف بازار است. به افرادی که از استراتژی هولدینگ در بازار رمز ارزها پیروی می‌کنند، هولدر گفته می‌شود.

منظور از هلدرها آن دسته از سرمایه گذارانی هستند که در هر بالا و پایین رفتنی در بازار ارز دیجیتال، اقدام به فروش دارایی‌های ارزشمند خود نمی‌کنند. از نکات مهم برای داشتن یک استراتژی هولد کردن در ارز دیجیتال، می‌توان به تشکیل یک سبد سرمایه گذاری قدرتمند برای نگه داشتن در بلند مدت اشاره کرد.

هولد کردن ارز دیحیتال چیست؟

استراتژی دست نگه داشتن (HOLD) چیزی است که هر سرمایه‌گذاری در صورت برنامه‌ریزی بلندمدت باید در نظر بگیرد. این استراتژی دارایی های شما را برای بلند مدت قفل می کند تا نتوانید آن را تا زمان مناسبش نقد کنید. افرادی که علاقه به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال دارند، معمولاً هولد کردن را به عنوان باور به آینده‌ی بسیار درخشان کاریپتوکرانسی می‌شناسند و معتقد هستند که رمز ارزها پایه‌ی تجارت جهانی در آینده هستند.

هولد کردن ارز دیحیتال چیست؟

پس از گذشت تقریباً 10 سال از پیدایش اصطلاح «HODL»، هنوز هم این یک رویکرد داغ برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. دست نگه داشتن در برابر فروش ارز دیجیتال در کوتاه مدت، یک استراتژی بلندمدت و معتبر است که می‌توان از آن برای کسب سودهای کلان استفاده کرد، همانطور که صدها نفر از هلدرهای موفق این موضوع را ثابت کرده‌اند.

در هولد کردن شما باید به یک استراتژی خاص متعهد شوید و برای چندین سال آینده به آن پایبند باشید، بنابراین چه در شرایط ریزش بازار یا افزایش آن، نباید دارایی خاص خود را به فروش رسانید. معمولا این استراتژی برای ارزهای دیجیتال قدرتمندی مانند بیت کوین استفاده می‌شود.

آشنایی کامل با مفهوم hodl وتفاوت با  hold

وبسایت بیت کوین تالک که یکی از قدیمی‌ترین بسترهای مجازی برای ارتباط کاربران حوزه ارز دیجیتال با یکدیگر است، افراد بسیاری را در کنار هم جمع می‌کند و اطلاعات مختلفی از بازار را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. در سال ۲۰۱۳، یکی از کاربران این سایت با نام GameKyuubi، پستی با عنوان «I AM HODLING» منتشر کرد. این کاربر بعدها توضیح داد که اشتباه تایپی انجام داده و بعد از متوجه شدن آن را اصلاح نکرده است.

او به همه پیشنهاد داد که از وسوسه‌ی فروش بیت کوین های خودشان دوری کنند و آنها را نگه دارند؛ چرا که نگه داشتن بیت کوین برای زمان طولانی بسیار سودآور خواهد بود و با فروختن آنها چیزی نصیبشان نخواهد شد. در عرض یک ساعت، “HODL” تبدیل به یک میم شد. در ابتدا، میم‌های تولید شده به فیلم‌های جنگی حماسی 300 و Braveheart اشاره می‌کردند، اما اکنون میم‌های HODL بی‌شماری در سراسر اینترنت شناور هستند.

به هرحال در آن زمان، یعنی ژانویه ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین حدود ۱۵ دلار بود و در ۱۱ ماه پس از آن (ابتدای ماه دسامبر همان سال)، قیمت بیت کوین به ۱۱۰۰ دلار رسید.

ای پلنت بروکرز | بروکر فارکس

به طور کلی نوسانات بلندمدت بیت کوین (BTC) از منطق حرکات کوتاه‌مدت آن تبعیت نمی‌کند. قیمت بیت کوین، گران‌ترین ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، حدود ۵۲۰۰۰ درصد رشد کرده است و پس از آن بیش از ۸۰ درصد ریزش کرد، البته بعد از این ریزش، قیمت بیت کوین ۱۷ برابر بیشتر از قیمت آن در سال ۲۰۱۱ بود.

به طور کلی هودلرها در زمان پیش‌بینی بازار و برنامه ریزی، نوسانات را نادیده می‌گیرند. آنها صرفا به نگه داشتن ارز دیجیتال می‌پردازند تا به آنها کمک ‌کند از دو اشتباه عظیم اجتناب کنند؛ اشتباهFOMO  (ترس از دست دادن فرصت) که منجر به خرید در قیمت بالا و FUD (ترس،عدم اطمینان و تردید) که منجر به فروش در قیمت پایین می‌شود.

جالب است بدانید که بعدها کاربران زیادی در بازار ارز دیجیتال، HODL   را مخفف عبارت Hold On for Dear Life به معنی برای زندگی عزیزتان نگه دارید به کار بردند. HODL  در اکوسیستم کریپتو برای اشاره به استراتژی نگهداری بیت کوین با عدم توجه به نوسانات مختلف قیمت استفاده می شود. استراتژی HODLing  معمولاً توسط حداکثرگرایان بیت‌کوین استفاده می‌شود.

فلسفه هودل کردن چیست؟

HODL به عنوان مخفف «برای زندگی عزیز نگه دارید» در میان علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به یک شعار تبدیل شده است که نشان دهنده رویکرد بلندمدت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. این رویکرد منعکس کننده منطق GameKyuubi در پست اصلی است که به معامله گران تازه کار نصیحت می‌کند به سادگی سکه خود را نگه دارند.

برای حداکثرگرایان ارزهای دیجیتال، HODL بیش از یک استراتژی برای مصون ماندن از FOMO (ترس از دست دادن)، FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) و سایر احساسات کاهش دهنده سود است. HODLers های کریپتو برای درازمدت سرمایه گذاری می‌کنند زیرا معتقدند که ارزهای دیجیتال در نهایت جایگزین ارزهای فیات صادر شده توسط دولت به عنوان پایه تمام ساختارهای اقتصادی خواهند شد.

فلسفه هودل (HODL) چیست؟

بر اساس فلسفه هودل کردن، بهترین زمان برای HODL کردن  بیت کوین در اکنون، همیشه و برای همیشه است. یک باورمند واقعی بر این فلسفه همیشه به HODLing توکن های خود ادامه می دهد، حتی اگر بازارها سقوط کنند یا به شدت نوسان داشته باشند.

در حالی که HODLing به طور کلی با سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مرتبط است، اما استراتژی سرمایه‌گذاری خرید و نگه‌داری بلند مدت صرفا به سرمایه‌گذاری در کریپتو محدود نمی‌شود.

بسیاری از سرمایه‌گذاران سهام، سرمایه‌گذاری‌های خود را برای دوره‌های زمانی طولانی «HOLD» می‌کنند، اگرچه قیمت سهام تقریباً همیشه کمتر از قیمت دارایی‌های کریپتو نوسان دارد. سرمایه‌گذاران در سهامی که خرید و نگهداری می‌کنند، می‌توانند از افزایش قیمت درازمدت بهره ببرند.

چگونه استراتژی هولد کردن در ارز دیجیتال انتخاب کنیم؟

هولد کردن در ارز دیجیتال به معنای ایمان آوردن به آینده دور این فناوری است. یکی از ایده هایی که بسیاری از افراد فعال در جامعه کریپتوکارسنی دارند این است که بیت کوین نباید یک ارز کاربردی در نظر گرفته شود، بلکه ارزش ذخیره سازی دارد و به طور کلی قیمت با وجود برخی سکسکه ها همچنان بالا می رود.

اگر همه چیز مطابق انتظارات علاقه مندان به این استراتژی پیش برود، مواقعی پیش خواهد آمد که هر بیت کوین ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر قیمت دارد. پس آن زمان، فرصت خوبی برای نقد کردن خواهد بود. اما بهتر است بدانید که برای هزاران نفر، این یک برنامه سرمایه گذاری معتبر نیست، بلکه راهی برای ابراز اعتقاد خود به آینده روشن سیستم مالی مدرن جهانی عاری از هرگونه نظارت و دولت های متمرکز است.

برای انجام استراتژی هولد کردن ارز دیجیتال تنها کافی است که بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت بازار در برابر فروش دارایی خود مقاومت کنید. سرمایه گذاران در این استراتژی، سرمایه گذاری های کریپتو خود را برای دراز مدت حفظ می کنند.

سرمایه گذارانی که از این استراتژی به عنوان بخشی از برنامه ریزی مالی خود پیروی می کنند، به پتانسیل بلندمدت ارز دیجیتال متعهد می مانند. به طور کلی هولد کردن ارز دیجیتال به عنوان یک استراتژی، راه خوبی برای فرار از خطرات نوسان است. از اصلی‌ترین ویژگی های یک هولدر حرفه ای ارز دیجیتال موارد زیر هستند.

  • یکی از مهم ترین ویژگی‌های هودلرهای حرفه ای این است که سرمایه ای را وارد بازار می‌کنند که به آن نیاز ندارند و به طور کلی برای ورود به این استراتژی به فروش ماشین، خانه یا قرض و وام روی نمی‌آورند.
  • دیگر ویژگی یک هولدر در بازار کریپتوکارنسی این است که با توجه به بازه زمانی که برای آن پروژه یا ارزدیجیتال تعریف شده، همراه آن باشد، در هنگام نوسانات و اصلاح بازار دارایی را به فروش نرساند و تا رسیدن قیمت ارز دیجیتال به هدف مشخص شده، آن را نگه داری کند.
  • اگر فردی تصمیم گرفته باشد استراتژی هولد کردن در ارز دیجیتال را انتخاب کند، باید شناخت کافی از آن رمز ارز مدنظر داشته باشد، در زمان‌ها و مراحل بلند مدت آن را پایش و رصد کند و مطمئن شود اهدافی که برای آن پروژه پیش بینی شده است در حال محقق شدن هستند. به طور کلی می توان گفت آشنایی با تحلیل بنیادی برای افرادی که قصد هودل کردن در ارز دیجیتال و تشکیل یک پرتفوی قدرتمند را دارند بسیار حیاتی است.

نکات مهم برای هولدرهای ارز دیجیتال

ذهنیت هولد کردن در ارز دیجیتال همیشه بر ایده آینده بهتر متمرکز است. نادیده گرفتن اعداد قرمز رو به رشد و تمایل به انحلال دارایی ها قبل از اینکه خیلی دیر شود، دشوار است اما با این حال، کسانی که می توانند بر این میل برای ذخیره کردن کریپتوکارنسی خود غلبه کنند، در بلند مدت سود خوبی کسب می‌کنند.

نکات مهم برای هولدرهای ارز دیجیتال

البته، می‌توانیم این سود کلان را به لطف داشتن آینده نگری در نظر بگیریم، این واقعیت که بسیاری از هولدرها میلیونر هستند، دلیلی بر کارآمدی این استراتژی است. نکته قابل توجه اینجاست که برای رسیدن به سوددهی نیازی نیست حتما چندین دهه صبر کنید. حتی خریدارانی که قبل از افزایش قیمت‌ها در سال 2021 و پس از ژوئن 2022 وارد بازار شده‌اند، 10 تا 18 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین در چند سال آینده افزایش می‌یابد و قیمت آن به بالاترین حد خود خواهد رسید. مزایای دیگر هولد کردن عبارتند از استرس کمتر سرمایه‌گذاری، مدیریت ساده‌تر پورتفولیو، و انباشت ثروت پایدارتر با احتمال زیاد ثروتمند شدن در آینده.

Post a comment

Your email address will not be published.